Rigas Rudens

November 10-11, 2001,
Riga, Latvia

Final standings

Open teams

  1. Jupiter, Russia
  2. Eagles, Sweden
  3. Flyers, Latvia
  4. Novgorod Bears, Russia
  5. Akuna-Matata, Latvia
  6. Dolgorukye, Russia
  7. Finland, Finland
  8. Wicked Niggas Brigade, Latvia
  9. Zarasai, Lithuania
  10. Agenskalns, Latvia
  11. VKM, Russia
  12. Saturnas Frisbee Team, Lithuania

Women teams

  1. Tris Priedes, Latvia
  2. FinRus, Finland & Russia
  3. Agenskalns, Latvia
  4. Kaunas, Lithuania

Open division, Pool A

No. Team 1. 2. 3. 4. 5. 6. Points Place
1. Eagles, Sweden   2 2 2 2 2 10 I
11:6 9:8 10:5 10:9 11:4 51:32
2. Novgorod Bears, Russia 1   2 2 1 2 8 II
6:11 10:8 11:9 9:10 11:4 47:41
3. Akuna-Matata, Latvia 1 1   2 2 2 8 III
8:9 8:10 11:1 9:7 10:7 46:34
4. VKM, Russia 1 1 1   1 1 5 VI
5:10 9:11 11:1 8:11 9:11 32:54
5. Wicked Niggas Brigade, Latvia 1 2 1 2   2 8 IV
9:10 10:9 7:9 11:8 11:3 48:39
4. Zarasai, Lithuania 1 1 1 2 1   6 V
4:11 4:11 9:10 11:9 3:11 31:52

Open division, Pool B

No. Team 1. 2. 3. 4. 5. 6. Points Place
1. Jupiter, Russia   2 2 2 2 2 10 I
11:7 11:2 9:5 11:5 11:3 53:22
2. Dolgorukye, Russia 1   2 1 2 2 8 III
7:11 11:6 7:8 11:4 11:5 47:34
3. Finland 1 1   1 2 2 7 IV
2:11 6:11 5:10 11:3 11:6 35:41
4. Flyers, Latvia 1 2 2   2 2 9 II
5:9 8:7 10:5 11:2 11:5 45:28
5. Kaunas, Lithuania 1 1 1 1   1 5 VI
5:11 4:11 3:11 2:11 10:11 24:55
4. Agenskalns, Latvia 1 1 1 1 2   6 V
3:11 5:11 6:11 5:11 11:10 30:54

Women division

No. Team 1. 2. 3. 4. Points Place
1. FinRus, Finland&Russia   2 2 2 6 I
10:7 8:7 11:3 29:17
2. Tris Priedes, Latvia 1   2 2 5 II
7:10 11:5 11:1 29:16
3. Agenskalns, Latvia 1 1   2 4 III
7:8 5:11 11:3 23:22
4. Kaunas, Lithuania 1 1 1   3 IV
3:11 1:11 3:11 7:3

Field 1 Results
Women 1 - 4 FinRus - Kaunas 11:0
Women 3 -4 Tris Priedes - Agenskalns 11:4
Game for the 11th place VKM - Saturnas 11:6
Game for the 9th place Zarasai - Agenskalns 9:7
Game for the 7th place Wicked Niggas Brigade - Finland 6 : 11
Game for the 5th place Akuna-Matata - Dolgorukye 8:7
Game for the 3rd place (women) Agenskalns - Kaunas 11:3
Game for the 3rd place (open) Novgorod Bears - Flyers 6:10
Women final FinRus - Tris Priedes 5:7
Open final Jupiter - Enskede Eagles 15:8
Дата обновления: 18:20 22.01.2007

Разделы

Расписание тренировок

ВТ   20:30-22:00 - Антоново карта
ЧТ 21:00-22:30 - ФСК «НовГУ» карта
ВС 19:30-21:00 - ФСК «НовГУ» карта

НОВОСТИ